Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tıp Fakültesi mezun öğrencilerinden “Gözlere Şifa” projesine destek

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi 11.dönem mezunları, Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) “Gözlere Şifa İyilik” sloganıyla başlattığı katarakt ameliyatı projesine destek vererek bağışta bulundular.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi Başkanı Naci Çakmakçı’yı makamında ziyaret ederek aralarında topladıkları bağışı teslim eden öğrenciler, yaptıkları iyilikle örnek bir davranış sergilediler.
İl Müftüsü Naci Çakmakçı anlamlı desteklerinden dolayı öğrencileri tebrik ederek bağışı makbuzunu teslim etti.
Müftü Çakmakçı yaptığı açıklamada, “Vakfımız dünya genelinde iyilikle dolu projeleriyle yaşamın her alanında etkin bir şekilde faaliyet gösterip, zor durumda olan mazlumları aydınlığa kavuşturarak umut oluyor. Özellikle Afrika’da sıcak hava, beslenme ve iklim şartları nedeniyle pek çok insan katarakt sebebiyle görme yetisini yitirmektedir. İmkansızlıklar içerisinde hayatları zorlaşan 65 milyon kişi katarakt ameliyatı olmayı bekliyor. Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi olarak bu anlamlı projede yer almak istiyoruz. Yakın zamanda bu projeye destek amacıyla ilimizde hayırseverlerimizin katkılarıyla bir kampanyayı yürütmeyi planlıyoruz. Hastalarımızın dertlerine şifa olacak doktor adayı kardeşlerimize projeye destekleri için teşekkür ediyor, atanacakları görevlerinde başarılar diliyor, meslek hayatları boyunca iyiliği kendilerine şiar edinmelerini temenni ediyorum.” dedi.
Çakmakçı, bir kişilik katarakt ameliyatı masrafının 110 Dolar olduğunu belirterek, “Görmeyen gözlerin açılmasına vesile olmak amacıyla vakfımızın başlattığı projeye tüm hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize genelinde 2651 öğrencimiz, ortalama
Sıradaki Haber 2024 LGS’de ilimizde Büyük Başarı