Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜÇ FİDAN ARTVİN’DE ANILDI

    Hayati Akbaş

 

 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Merkez İlçe Başkanlığı, Türkiye’nin sol hareketinin sembol isimleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı idam edilişlerinin 52’nci yıldönümünde anmak üzere Grand Artvin Oteli Düğün Salonu’nda bir belgesel gösterimi düzenledi. Etkinliğe, devrimci şehitleri anarak ve İstiklal Marşı okuyarak başlandı..

Belgesel gösterimi öncesi yapılan konuşmada “Bizler, Cumhuriyetimizin bir devrimle kurulduğunu ve bu topraklarda demokrasinin, Denizlerin, Mahirlerin, Hüseyinlerin ve tüm devrimcilerin fedakârlıklarıyla yoğrulduğunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bu kutsal yoldan asla sapmadan, devrim şehitlerimizi her daim saygı ve sevgiyle anmaya devam edeceğiz. Onların yolu, bizim de yolumuzdur. Aslında çok iyi şeyler izlemeyeceğiz; darağacında katledilen fidanların belgeselini izleyeceğiz. Ancak unutmayın, bu yol güzel bir yol, önemli bir yol. Karanlığa inat, ‘yaşasın devrim, yaşasın aydınlık!” denildi.

Etkinlikte ayrıca CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü de söz aldı. Gümrükçü, Türk siyasi tarihindeki kara gece olarak nitelendirdiği 6 Mayıs 1972’yi hatırlatarak, “Denizler, adalet ve özgürlük için bir ışık yakma amacıyla yola çıktılar. Bizler de onların açtığı bu ışıkla yol almaya devam ediyoruz. Nurhak’ta Sinan Cemgil, Kızıldere’de Mahir Çayan ve Beyazıt Meydanı’nda Taylan Özgür’ü unutmuyor, onların izinde yürümeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı