Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Kayak Federasyonu’ndan Handüzü’ne şampiyona müjdesi!

Rize’de Gençlik Spor Bakanlığı, Güneysu Kaymakamlığı ve Kayak Rize temsilcisi Adnan Er’in yaptığı çalışmalar sonucunda Uluslararası Kayak Federasyonu (FİS) Handüzü Yaylasına uluslararası kayaklı koşu ve biatlon yarışları sertifikası verdi.

Rize’de Gençlik Spor Bakanlığı,

Haber:Arzu ERBAŞ

Ovit, Handüzü ve Kaçkarlar’daki kar kalitesi ile adından söz ettiren Rize’de bir kayak merkezi yapılabilmesi için çalışmalar sürerken ilk müjdeli haber Uluslararası Kayak Federasyonu’ndan geldi. Rize’de Gençlik Spor Bakanlığı, Güneysu Kaymakamlığı ve Kayak Rize temsilcisi Adnan Er’in, Uluslararası Kayak Federasyonu temsilcileri ile Handüzü Yaylasında sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Handüzü Yaylasına sertifika verildi. Uluslararası kayaklı koşu ve biatlon yarışlarının yapılabileceği bir merkez olarak sertifikalandırılan Handüzü’nde şampiyona yapılabilecek olması heyecanlandırdı. Uluslararası Kayak Federasyonu Ayder Yaylası Galerdüzü için sertifika çalışmalarına devam ediyor.

‘BU FIRSATI DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIM’

Kayak İl Temsilcisi Adnan Er önceki gün açıklanan kararın heyecan yarattığını belirterek “Rize’de karın en erken yağdığı yer Handüzü. Merkeze 27 kilometre uzaklıkta, denize yakın olması dolayısıyla çok çabuk ve çok fazla kar alıyor. Buda Handüzü’nü özel bir yer yapıyor. Uluslararası Kayak Federasyonu ile Galerdüzü ve Handüzü’nde  sertifika için çalışmış yaptık ve Handüzü için sertifika önceki gün geldi. Galerdüzü içinde sertifika çıkacaktır. Şu anda Rize’de altyapısı yapılmadan sertifikalandırılmış bir merkezimiz var. Handüzü uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapacak. Bu fırsatı değerlendirmemiz lazım. Rize’de Çamlıhemşin’de kayaklı koşu takımı var, çok da başarılılar. Onlar bu başarıları ile Türkiye’de bu sporla Rize’nin adını duyuruyorlar. Şimdide Handüzü’nün bu spor için uluslararası bir sertifika almış olması da Rize’yi bu sporla daha büyük başarılara taşımak için büyük bir adım olacaktır” dedi.