Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Verçenik Şenliği 22-26 Ağustos’ta

Verçenik Dağcılık ve Doğa
Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, 16. Geleneksel Verçenik Dağı Tırmanış Şenliği’ni 22-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştireceklerini söyledi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) 4 Kademe Dağcılık Antrenörü ve Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (VDDK) Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl 16.’sını 22-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenleyecekleri Verçenik Dağı Tırmanış Şenliği’nin Kurtuluş Savaşı halk kahramanlarımızdan Rizeli Milis Yüzbaşı İpsiz Recep ve arkadaşları anısına gerçekleştirileceğini kaydetti.

Ülkemizden çok sayıda dağcı ve diğer konukların katılımıyla gerçekleşecek 16. Geleneksel Verçenik Dağı Tırmanış Şenliği’nin Kovid-19 tedbirleri kapsamında 22 Ağustos Pazar günü saat 10.0’da Rize Valiliği önünde Ata’ya saygı töreninin ardından Çamlıhemşin ilçesi güzergahı doğrultusunda Verçenik Yaylası’na hareket edilmesiyle başlayacağını kaydeden Başkan Kalcıoğlu, etkinliğe katılmak isteyenlerin 18 Ağustos 2021Çarşamba günü saat 17:00’a kadar e-mail yoluyla rizevddk@hotmail.com ‘dan veya 0506 407 68 39 numaralı telefondan Başkan Emin Ali Kalcıoğlu, 0533 664 37 38 numaralı telefondan Kamp Müdürü Metin Çolak ve 0507 639 61 53 Teknik Sorumlu Nuri Reis ile iletişime geçmeleri gerektiğini ifade etti.

Şenlik kapsamında 3711 rakımlı Verçenik Dağı zirve tırmanışına TDF’den yaz dağcılık eğitimi almış olan ve 2021 vizeli sporcu lisans sahibi sporcuların katılabileceklerini belirten Kalcıoğlu, kask ve emniyet kemeri, iniş malzemesi olmayanların zirveye çıkmalarına müsaade edilmeyeceğini, rehberlik hizmetleri, ip ve diğer teknik malzemelerin Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünce karşılanacağını, her sporcunun, faaliyet boyunca ihtiyacı kadar maske, eldiven ve kişisel dezenfektanını yanında getirmesi gerektiğini kaydetti.

Başkan Kalcıoğlu, zirve tırmanışına katılmayıp şenliğe katılacaklar için ana kamp merkezi olarak belirlenen Verçenik Yaylası ve göller diyarı Hemşintepe’de gezi etkinlikleri düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Başkan Kalcıoğlu, zirve tırmanışının ardından katılımcılara katılım belgesi verileceğini sözlerine ekledi.