Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yol genişletmeler sürüyor

İl Genel Meclis Başkanı

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt köylere hizmet birliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda Çiftlik köyü gurup yolu genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Köylere hizmet getirme birliği tarafından yapılan çalışmalarda Çiftlik köyü yol genişletme ve duvar çalışmaları aralıksız sürüyor.

Rize il özel idare köylere hizmet getirme birliği tarafından havaların iyi gitmesi ile birlikte çalışmalar aralıksız sürüyor.

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt köylerde çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek “ İyidere ilçesine bağlı Çiftlik ve B. Çiftlik köy yolunda yol hasarlarının giderilmesi için asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor.  Köydes kapsamında Köşklü- Denizgören, Çiftlik, Büyük Çiftlik, Kalecik ve Yaylacılar köylerinde yol betonlama ve asfaltlama çalışmalarımızın yanı sıra Parapet duvar, kenar hendeği ve istinat duvar çalışmalarımız sürdürülüyor” dedi.

Çiftlik ve Büyük Çiftlik köy grup yolunda çalışmaların devam ettiğini belirten Türüt”  Yol kenarlarında yağmur sularının kanal çalışmaları devam ediyor.  Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak kışa hazır hale getireceğiz” dedi.

Köylerden hayvanları topluyoruz

Türüt açıklamasında köylerde başı boş gezen hayvanların aşılama ve kısırlaştırma çalışmalarının sürdüğünü belirterek “ Vatandaşlarımızın ihbarı ile köylerde rahatsızlık veren ve üretken olan hayvanları toplayarak işlemlerinin yapılmasının ardından yeniden köylere bırakıyoruz.  Tüm köylerimizde Kedi ve Köpek oldukça fazla ve bunları barındıracak yer olmadığından yapılan işlemleri sonrasında yeniden köylerde bırakmak zorundayız” dedi.

DİLEK ONAY CAN