Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ YAPILDI

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Ata sporumuz, karakucak güreşlerimizi düzenlemenin verdiği mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Nasip olursa önümüzdeki sene yeni ilçemizde yeni arenamızda 72. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerimizi düzenleyeceğiz. Bugün başpehlivanlık kemerini alan Onur Alkanoğlu’nu, onu bu günlere getiren ailesi ve hocalarını tebrik ediyorum” dedi.

Abdurahman TOSUN

YUSUFELİ: 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri 30 – 31 Ekim Cumartesi ve Pazar günü yapılan güreşler ile tamamlandı. Güreşlerinin Başpehlivanı Onur Alkanoğlu oldu.

Yusufeli Kaymakamlığı, Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde, tarihi Yusufeli Er Meydanında bu sene son kez düzenlenme özelliğini taşıyan 71. Geleneksel Yusufeli Karakucak güreşleri 30 Ekim Cumartesi günü Minikler ve Yıldızlar kategorileri ile başladı.

İlk gün güreşleri sonrasında sıralama şu şekilde oluştu;

Minikler;

2 Ülke ve 14 İl’den toplamda 386 pehlivanın birincilik kürsüsüne çıkabilmek için kıyasıya mücadele ettiği ve 71.’si düzenlen Yusufeli Karakucak Güreşlerini değerlendiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Ata sporumuz, karakucak güreşlerimizi düzenlemenin verdiği mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Yusufeli Kaymakamımız Hüseyin Kaptan, Gençlik Spor İl Müdürümüz Mustafa Demirkıran ve İlçe Müdürümüz Fatih Kırbıyık ile birlikte bugün bu organizasyona imza attık. Yağmurlu bir günde tribünlerin dolu olduğunu görmek ayrı bir mutluluk kaynağı oldu bizim için. İki gün boyunca kıyasıya mücadeleler sonrasında dereceye giren tüm pehlivanlarımızı tebrik ediyorum. Bu meydanda büyük ihtimalle son festivalimizi düzenledik. Nasip olursa önümüzdeki sene yeni ilçemizde yeni arenamızda 72. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerimizi düzenleyeceğiz. Bugün başpehlivanlık kemerini alan Onur Alkanoğlu’nu, onu bu günlere getiren ailesi ve hocalarını tebrik ediyorum. Nice zaferler temenni ediyorum. Organizasyonda tüm emeğe geçenlere Komite adına teşekkür ediyorum. ”dedi.

71. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşlerinin Ağası Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan oldu.

Yağmurlu havaya rağmen katılımın oldukça yüksek olduğu Yusufeli Karakucak Güreşlerine; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, ATGV Genel Müdürü Mehmet Kocatepe ve çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve STK başkanları ile vatandaşlar izledi.

İlk günün şampiyonları

Cumartesi başlayan Karakucak güreşlerinde 25 Kiloda Mert Taha Çakır, 35 kiloda Akın Uçan, 40 Kg da Hacı Osman Yüce, 45 Kg da Abdullah Geridönmüş, 50 Kg da İsmail Mert Kolu, 55 Kg da Arda Polat Ay birincilik aldı.

Yıldızlarda ise 45 Kg da Halil İbrahim Uzun, 50 Kg da Muzaffer Yıldırım, 55 Kg da Sabri Akkaya, 60 Kg da Yusuf Sarıcı, 65 Kg da  Abdurahman Timur Baran, 70 Kg da  Can Osman Sarı, 75 Kg da  Kaan Çakır, 80 Kg da Yusuf Can Bafra, 80-100 Kg da Semih Duran birinci oldular.

Pazar günü yapılan güreş müsabakalarında ise 50-55 Kg da İbrahim Özcan, 60 Kg da Tekin Balcı, 65 Kg da Emrah Ormanoğlu, 70 Kg da Halil Fırıncı, 75 Kg da Okan Tahtacı, 80 Kg da Fatih Civelek, 85 kg da Ömer Faruk Karadeniz, 90 Kg da Akbar Sebhanı ve 90-130 Kg da Onur Alkanoğlu şampiyon oldu.