Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zamı duyan Batum’a koştu

SARP SINIR KAPISINDA TELEFON ÇILGINLIĞI

SARP SINIR KAPISINDA TELEFON

Hükümetin son torba yasa içerisine sığdırdığı yurt dışından getirilen telefonların harçlarının 20 bin TL’ye çıkartması, insanları Sarp sınır kapısına akın etmesine neden oldu.
Son gün olması nedeniyle Batum’dan Telefon almaya gelenler uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu
Hayati Akbaş
HOPA- Yurt dışından getirilen telefonların harçlarının 20 bin TL’ye çıkartması, insanları Sarp sınır kapısına akın etmesine neden oldu.
Son gün olması nedeniyle Batum’dan Telefon almaya gelenler kilometrelerce uzayan uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.
Resmi Gazete ‘de yayınlanan vergi oranları artışında yurt dışından getirilen cep telefonlarının kaydedilmesi için gereken harcın 20 bin TL’ye çıkarılması kararı üzerine Artvin’deki Sarp Sınır Kapısı’na gelmeye çalışan binlerce kişi ve yüzlerce araç izdihama neden oldu. Kemalpaşa’da düğünü olan evli çift araç yoğunluğundan dolayı 3 saat sonra salona girebildi.
20 bin lira yerine 6 bin lira ödemek için vatandaşlar adeta zamana yarışırken, Kemalpaşa Tüneli içinde meydana gelen trafik kazası da bu yoğunluğa eklenince birçok kişi zamanında kapıdan geçemeyerek geri dönmek zorunda kaldı.
Sarp Sınır Kapısı’nda yurt dışından alınan telefonların kayıt ettirmek isteyen vatandaşlarda saatlerce kuyruklarda beklemek zorunda kaldı.
Gece saat 24.00’de sona eren uygulamanın ardından bir gün sonrası ise Sarp sınır kapısında sessizlik yaşanması ise ayrı bir görüntü ortaya çıkardı.