Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARHAVİ’DE TOPLUMSAL TEPKİ GERİ ADIM ATTIRDI

Arhavi’de İş Bankası Şubesinin kapatılması kararı İlçede büyük tepki oluşturmuştu. İş Bankasının bu kararına hem İlçeden, hem ilçedeki yerel yöneticiler ve STÖ’lerden gelen tepkilere siyasiler de destek verince banka kararını geçici olarak erteledi.

Arhavi’de İş Bankası Şubesinin

 

 

 

Arhavi’de İş Bankası Şubesinin kapatılması kararı İlçede büyük tepki oluşturmuştu. İş Bankasının bu kararına hem İlçeden, hem ilçedeki yerel yöneticiler ve STÖ’lerden gelen tepkilere siyasiler de destek verince banka kararını geçici olarak erteledi.

Kararın geri çekilmesi ardından Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim bir açıklama yaparak kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ataselim mesajında şu ifadelere yer verdi “Kısa bir süre önce İş Bankası Genel Müdürlüğü’nün almış olduğu yönetim kurulu kararı ile içerisinde Arhavi Şubesinin de bulunduğu yaklaşık 400 şubenin kapatılması kararı alınmıştı. 60 yıldır ilçemizde hizmet veren köklü bir banka şubesinin kapatılarak Hopa şubesi ile birleştirilmesinin asla kabul edilemez olduğundan, ilçe halkının duyarlılığı sonucunda yapılan girişimlerle Arhavi Şubesinin kapatılması kararı geçici süre ile durdurulmuştur.

Bu kararın alınmasında katkısı olan başta Artvin Milletvekillerimiz; Ak Parti Artvin Milletvekili Sayın Faruk Çelik ve CHP Artvin Milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan’a, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası’na, Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na, Arhavi Şoförler ve Otomobilciler Odası’na, Arhavi Ziraat Odası’na, Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan ve çalışanlarına, il, ilçe ve ülke genelindeki tüm siyasi parti yetkililerine ilçemizde ticari faaliyetlerini yürüten esnafımıza ve duyarlı ilçe vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum”.

KARARIN ARDINDAN İŞ DÜNYASI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye İş Bankası Arhavi şubesinin kapatılma kararının ertelenmesinin ardından, sürecin devamında yapılabileceklerin değerlendirilmesi adına Arhavi Ticaret ve Sanayi Odasında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye başkanı, oda yönetimi, ilçe meslek kuruluşları başkanları ve siyasi parti başkanlarının bir araya geldiği toplantı neticesinde, Arhavi’nin daha iyi noktalara taşınması adına pek çok konu görüşülmüş ve üç ayda bir ilçenin menfaatleri doğrultusunda ortak bir toplantı yapılma kararı alınmıştır.