Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AVRUPA FİLM FESTİVALİ TRABZON’DA SONA ERDİ

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Trabzon AB Bilgi Merkezi’nin iş birliğinde gerçekleştirilen Avrupa Film Festivali, filmlerin gösterimi ardından sona erdi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu,

 

 

 

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Trabzon AB Bilgi Merkezi’nin iş birliğinde gerçekleştirilen Avrupa Film Festivali, filmlerin gösterimi ardından sona erdi.

TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz ise 9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle düzenlenen Avrupa Film Festivali’nin ikincisini gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Avrupa Günü, ülkelerimizin zengin kültürel mirasını, dillerini ve geleneklerini yansıtan bir kutlamadır. Bu anlam dolu günde, Türkiye ve Avrupa arasında kültürel değişimi ve anlayışı teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi etkinlik duyurmaktan gurur duyuyoruz. Avrupa Sinema Günleri’nden Avrupa müzik gruplarının konserlerine kadar, bu etkinlikler sanat ve müziğin kültürel farklılıkları birleştirmedeki gücünün bir kanıtı olarak hizmet etmektedir. AB Bilgi Merkezlerimiz tarafından 19 ilde düzenlenen bu etkinlikler aracılığıyla, barışı, iş birliğini ve dayanışmayı teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Ortak mirasımızı ve değerlerimizi kutlamak için bir araya geldiğimizde, hepimiz için daha parlak ve daha kapsayıcı bir gelecek inşa edebiliriz” ifadesini kullandı.

AVRUPA FİLM GÜNLERİ SONA ERDİ.

Avrupa Film Haftası kapsamında toplam 18 film Trabzonlu sinemaseverlerle buluştu. Karbuz, festival kapsamında izlenen filmleri şu şekilde sıraladı: Bulgaristan’dan “Tüm Çıplaklığı ile Jiguli Grubu”, Danimarka’dan “Viborg Güzeli”, Estonya’dan “Ufuktaki Savaş”, Finlandiya’dan “Eli Kulağında”, Fransa’dan “Sönmüş Hayaller”, Hollanda ve Almanya’dan “Kuaför Romy”, İspanya’dan “Ramona”, İsveç’ten “Ben Zlatan”, İtalya’dan “Dante”, Malta ve Kanada’dan “Carmen”, Litvanya’dan “Göz Kırpmayı Unutma”, Macaristan ve Almanya’dan “Zarif”, Polonya’dan “Köylüler”, Portekiz, İspanya ve Fransa’dan “Büyükbabamın İblisleri”, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nden “Mikado”, Slovakya’dan “Asla Asla Deme”, Slovenya, İtalya ve Hırvatistan’dan “Suçsuz Adam”, Yunanistan’dan “Domatesler Wagner’le Tanışınca”.

Etkinlik boyunca tüm filmler ücretsiz ve halka açık olarak gösterildi..