Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çaykurspor ’un Altyapı Ordusu

Rize’nin köklü güzide kulüplerinden biri olan Çaykurspor Kulübü, 5 branşta (Futbol, Güreş, Kano, Rafting, Judo) yıllardır altyapısıyla Türk sporuna ve Rize iline aralıksız sporcu yetiştirmeye devam ediyor.

Rize’nin köklü güzide kulüplerinden

 

Çaykurspor Kulübü her yıl okulların tatile girmesiyle birlikte tatil süresince yaz sporları adı altında 150’ye yakın minik sporcuya hizmet vermektedir.  Çaykurspor Kulübü altyapısı tam bir sporcu ordusu konumunda tecrübeli antrenörleriyle eğitimlerini, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Rize İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şenol Birol Amatör Futbol Sahasında sürdürmektedir.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş olan, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, ÇAYKUR Genel Müdürü ve Çaykurspor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya Alim, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Öztürk, Çaykurspor altyapısında görev yapan Antrenör ve minik sporcularla Şenol Birol Amatör Futbol Tesisleri’nde bir araya geldiler. Çaykurspor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya ALİM; “Gençlere dün olduğu gibi her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için spor yapmak eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı bir süreçtir. Özellikle takım sporları, çocuğun fiziksel görünüşü ve sağlığı için olduğu kadar sosyalleşmesi açısından da önemli bir rol üstlenmektedir. Bu doğrultuda yıllardır altyapıdan yetiştirip, ilimizin TFF Süper liginde bulunan Çaykur Rizespor takımımız alt yapısına sporcu vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Çaykurspor Kulübü Altyapı ve Yaz spor okulu Antrenörlükleri, Abdullah Kalafatoğlu, Şenol Alkan, Ömer Durmuş, Abdulkadir Çelik ve Bülent Kazmaz tarafından yürütülmektedir.