Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇAYKUR’UN İŞÇİ ALIM LİSTESİ YAYINLANDI! HANGİ FABRİKAYA KAÇ KİŞİ ALACAK

ÇAYKUR’un Rize, Artvin, Trabzon

ÇAYKUR’un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalarında istihdam edilmek üzere alımını gerçekleştireceği 1365 mevsimlik işçi başvuruları 29 Mart Çarşamba günü başlayacak.

Haber;Doğancan İLEK

ÇAYKURRize’deki çay paketleme fabrikası ile Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki 49 çay fabrikasında istihdam edilmek üzere 1041 beden işçisi, 166 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 85 çay eksperi, 52 engelli geçici işçi, 21 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere toplam 1365 mevsimlik işçi alacak. Beden işçisine sadece erkekler, diğer işçi alımlarına kadınlar da başvurabilecek. Başvurularda ikamet şartı bulunuyor.

ÇAYKUR, Rize’deki fabrikalarda istihdam edilmek üzere 814 beden işçisi, 133 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 58 çay eksperi, 40 engelli ve 15 eski hükümlü olmak üzere toplam 1060 mevsimlik işçi alacak.

Trabzon’daki fabrikalarda 156 beden işçisi, 29 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 12 çay eksperi, 12 engelli geçici işçi, 4 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 213 mevsimlik işçi istihdam edilecek.

Artvin’deki fabrikalarda 66 beden işçisi, 4 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 15 çay eksperi, 2 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 87 mevsimlik işçi istihdam edilecek.

Giresun’daki fabrika için 5 beden işçisi alımı yapılacak.

Başvurular 29 Mart Çarşamba günü başlayıp 3 Nisan Pazartesi günü saat: 23.59’da sona erecek. Başvurular İŞKUR’un internet sitesi http://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden de yapılabilecek.

Geçici çay eksperlerinin MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi Bölümü mezunu olmaları ve 2022 KPSS Ön Lisans P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir

Geçici beden işçisi alımlarına sadece 18-50 yaş arasındaki erkekler başvurabilecek. Adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir. Beden işçiliğine başvuracak adayların müracaat edecekleri fabrikaların bulunduğu il ve ilçelerinde ikamet etmeleri gerekmektedir. Ayrıca vardiyalı düzende tozlu ortamda ve bedenen çalışmasında sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmaması gerekmektedir

Tüm illere ait noter kurası 14 Nisan 2023 Cuma günü Rize Gençlik ve Spor Salonu Konferans Salonunda çekilecek.