Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇAYMER sezonu açtı, kendi yaş çay fiyatını açıkladı

Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇAYMER) 2024 yılı çay alımlarına başladı. Elle toplanmış 2,5 yaprak yaş çayın kilogram fiyatını destekleme dahil 70 TL olarak açıkladı.

Rize Çay Araştırma ve

Haber:Arzu ERBAŞ
2024 yılı yaş çay sezonu için hazırlıklar sürerken havaların ısınması ile birlikte bazı bölgelerde çaylar filizlenmeye başladı. Taze sürgünü kaybetmek istemeyen ve özel üretim çaylarının lezzetini artırmayı amaçlayan Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇAYMER) yaş çay sezonunu açtı. Elle toplamış 2,5 yaprak yaş çay alımına başlayan ÇAYMER kendi çay fiyatını da açıkladı. Taze sürgün, 2,5 yaprak elle toplanmış yaş çayın kilogramına destekleme dahil 70 TL verecek. Ödemeler ise mayıs ayı sonunda yapılacak.
ÇAYLAR KONTROL EDİLİP ALINACAK
ÇAYMER Genel Müdürü Teoman Küçükmustafa çay alımlarının randevu ile yapılacağını belirterek “Bizim için elle toplanmış ve taze sürgün çay olması çok önemli. Bunun içinde üreticiler uygun toplamayı sağlamalı. Uzun olmayan 2,5 yaprak taze sürgünlerin dip kısımlarından toplanması gerekiyor. Uzun dallı büyük yapraklar ve kart yapraklar kesinlikle toplanmamalı. Getirilen yaş çaylar kontrol edilerek uygun olanları alarak özel çaylarımızın üretimini yapacağız. Çay getirmek isteyen müstahsillerin 05373635060 nolu telefondan randevu almaları gerekiyor” dedi.