Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP İL BAŞKANI DENİZ YEREL BASINI AĞIRLADI

Rize’de 10 Ocak Çalışan

Rize’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında basın davetleri devam ediyor.

Rize’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerini bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Rize teşkilatı ağırladı.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve il, ilçe yönetimi, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Rize basının !0 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Cumhuriyet Halk Partiisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP il teşkilatının yürüttüğü kampanyadan,millet vekilli adaylığına, Çaykur’dan, Sakarya Belediye Başkanı Yüce’ye kadar önemli açıklamalarda bulundu.
Gazeteciliğin toplumun sorunlarını ve beklentilerini dile getiren en önemli araç olduğunu ifade ederek “Gazetecilerin görüşleri olabilir ancak konuyu somut olarak aktarmak zorundadır.Vatandaşın sorununu dile getirecek tek kurum basındır. Bizler sözümüzü söyleriz ancak bunlar medyada veya sosyal medyada yayımlanmadığı sürece sözlerimiz kitlelere ulaşmaz ve vatandaşın sorunları dile getirilmez. Ne kadar özgür kalır,kaleminizi özgür kullanırsanız toplumda da gzeteilik mesleğin o kadar saygınlığı olacağına inanıyorum. Rize medyasının bu konuda şanslı olduğunu düşünüyorum. Yapabildikleri ölçüde içinde bulundukları koşulları zorlayarak her türlü muhalif sözü vatandaşlara dile getirmeye çalışıyorlar.Bizlerin de amacı buna katkı sunmaktır.Var olan her türlü sorunu korkmadan dile getirmek gerekiyor.Bunu yaptığınız sürece hem ekonmik haklarınızı hem de yasa anlamında sosyal haklarınızı almış olursunuz.Rize’de inanıyorum ki pek çoğunuz sosyal haklarınız, sosyal güvenlik haklarınız noktasında bir sürü sorunlar yaşıyorsunuzdur. Bunların daha çok dile getirilmesi anlamında Rize’de bir yerel basın çalıştayı düzenleyebilirsiniz. Bizlerle alakası olmayan partimizin içinde olmadığı kendi içinizde bir çalıştay düzenleyin biz size bu konuda maddi manevi her türlü desteğe hazırız.” şeklinde konuştu.
VATANDAŞ ARTIK SESİNİ ÇIKARIYOR
Son günlerde CHP Rize teşkilatının il genelinde yaptığı “Zamlara Hayır,Bezduk, Darlanduk” kampanyasına ilginin büyük olduğunu ifade eden Saltuk Deniz” Cumhuriyet Halk Partisine yönelik bir ilgimidir bilemiyorum ancak vatandaşlar kendi sorunlarını dile getirmek için her noktada bulunmak istiyorlar kendilerini orada gösterip bizim dile getirmediğimiz veya unuttuğumuz bazı sorunları bize açıklıyorlar bizde bir sonraki programda bunları dile getiriyoruz. Eskiden bizler açıklama yaptığımızda insanlarda tepki oluyordu,CHP liler yine birşeyler söylüyor deniyordu ama şimdi çok farklı, İnsanlar koşa koşa CHP ye geliyor demiyorum ama insanlar sorunlarını dile getirme noktasında bir araya gelmeye başladı. Bunu nedenleri çok basit insanlar artık geçinemiyor, ısınamıyor, aydınlanamiyorlar.Bunu da açıkca söylemeye başladılar. Örneğin gübre 5 kat artacak kim gübresini tarlaya atacak.Ama vatandaşa önerimiz atın. Yoksa sürgün alamazsınız bu defa ithalat kapısını açarsınız bu da cehennem kapısınıı açmak gibi bir durum
ADIMIN ANKETE YAZILMASI DOĞRU DEĞİLDİR
Milletvekili adaylığına ilişkin adının anketlerde yer alması konusuna tepki gösteren Deniz” Bizim 3 bin 800 üyemiz var. Bu demektir ki bizim 3 bin 800 adayımız var. CHP de herkes aday olma hakkına sahiptir.Bizim isim üzerine şekillenmemiz yok.Bizim sorunumuz aday olmak deği vatandaşın sorununa çözüm bulmaktır.Görüyorum ki bazı sitelerde milletvekili adayı kim olsun anketlerinde ismimiz yer alıyor. Onlara diyorum ki o ankette benim adımı kullanmayın.Sormadan bir insanın ismini ankete koymak ahlaki değildir.Başka insanların ismini yazabilirsiniz ama bana sormadan benim ismimi ankete koymanız doğru değil Beni oraya yazıpta beni yarışır hale getirmenizin mantığı yok. Partimizden arkadaşlar isimlerini izin alınması dahilinde yazdırabilirler demokratik haklarıdır onlarla ilgili olumsuz bir şey konuşulmaması kararımızda var. Ancak sormadan kimsenin adı kullanılamaz. CHP de il başkanı çıkıp ben adayım diyemez. İl Başkanına görev verilir aday ol denilir ve o da bu talimata uyar bizde sistem bu şekildedir.
YÜCE’NİN MAAŞI YETMİYORMU
Çaykur Eski Genel Müdürü, Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin Çaykur Yönetim Kurulu üyeliğini son derece hatalı bulduğunu dile getiren Deniz ” Sakarya Belediye Başkanının Çaykur Genel Müdürlüğünde ne işi var. Aldığı maaaş yetmiyor mu.Doğru bişe değil ayrıca bu Sakaryalılara karşı yapılan bir saygısızlıktır haksızlıktır. Sizin demekki o kadar boş zamanınız var ki gelip burda Çaykur Yönetim Kurulu üyeliği yapıyorsunuz. Çaykurun yönetim şeklini değiştireceğiz. Hasan Hüseyin fark etmez Çaykurun nasıl yönetileceği konusunda önlem almamız gerek. Çaykur işçisiyle üreticisiyle çalışanıyla sendikasıyla yeni bir yönetim kadrosu oluşturacağız. Sendika derken rengi sarı bile olmayan sendikalardan bahsetmiyoruz işçinin hakkını arayan sendikalardan bahsediyoruz.Çaykurun geçen seneden 4.165 katrilyon bankalara borcu var eski hesapla. 142 bin ton kuru çay üretmişsiniz 132 bin ton satmışsınız. Siz üretmiş olduğunuz kuru çayın tamamını satsanız banka borcunu ödeyemezsiniz. Çaykurun ana sermayesi 3.6 katrilyon borcu 4.16 katrilyon. Böyle bir sistem olabilirmi.”

Çiğdem FAZLIOĞLU