Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Bayraktutan: Yusufeli Barajı’nda Su Tutunduğuna İlişkin Ne Somut Emare Ne De Somut Delil Var

CHP’li Bayraktutan: Yusufeli Barajı’nda

CHP’li Bayraktutan: Yusufeli Barajı’nda Su Tutunduğuna İlişkin Ne Somut Emare Ne De Somut Delil Var

Uğur İstanbullu

 

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın “Ülkemizin en yüksek barajı Yusufeli’nin gövde dolgusunu tamamladık. Barajımız su tutmaya başladı” açıklamasına tepki gösterdi. Bayraktutan, “Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, hükümetin 2021’de faaliyetlerini sıraladığı sosyal medya paylaşımlardan birinde, “Ülkemizin en yüksek barajı Yusufeli’nin gövde dolgusunu tamamladık. Barajımız su tutmaya başladı” açıklamasını yaptı.

 

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Recep Tayip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur” dedi.

 

Bayraktutan ’ın açıklaması şöyle:

 

“Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 31 Aralık 2021 tarihinde geç saatlerde yapmış olduğu bir twitter paylaşımında, Yusufeli Barajı’nın su tutmaya başladığını açıkça belirtmiştir.

 

Bugün yapmış olduğumuz görüşmeden ve Yusufeli’ndeki mevcut durum açısından Yusufeli Barajı’nda su tutulmasıyla alakalı yapılan bu açıklama, gerçek dışı bir açıklama.

 

Herhangi bir şekilde Yusufeli Barajı’nda su tutunduğuna ilişkin ne bir somut emare ne de somut bir delil vardır. Yusufeli’de halen aşağıdaki yerleşim yerinde birçok kişi ikamet etmektedir. Bu nedenle bu açıklamanın doğru olması mümkün değildir.

 

Bu eğer gerçek olsa idi; o yörede yaşayan insanlar su altında kalması gerçeğiyle karşı karşıya kalacağı aşikar bir durum olarak ortaya çıkacaktı. Bu nedenle Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın yapmış olduğu bu açıklamanın gerçekle ilişkisi yoktur. Bu açıklamayı okuyup da bu açıklamadan üzüntü duyan bütün yurttaşlarımız adına; bu açıklamanın yarattığı infial ve yanlış açıklama nedeniyle vatandaşların uğrayacağı mağduriyet açısından kamuoyunun dikkatini çekmek istedim.”