Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğal Afetleri Artık Ciddi Konuşmamız Gerekiyor

Memleket Partisi Genel Başkanı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Rize’de gelerek partililerle beraber Yeniköy Mahallesinde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Çayeli ilçesine geçerek Çayeli’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen afette etkilenen bölgeleri ziyaret ederek afetzedelerle görüştü.

 

 

Daha sonra Artvin’ in Arhavi ilçesine geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, burada da afetzedelerle buluşarak sorunlarını dinledi. Artvin’in Arhavi İlçesinde sel felaketinden etkilenen vatandaşları ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ziyaretlerinin ardından bir basın açıklaması yaptı. Ziyaretleri sırasında gördüklerini değerlendiren İnce, “Doğal afetleri artık ciddi ciddi konuşmamız gerekiyor. Yoksa kafamıza çok kuru çay fırlatırlar daha. Çay memleketinde milletin kafasına kuru çay fırlatmak, herhalde dünya siyaset tarihinde bir ilktir” dedi.

Rize ve Artvin ziyaretlerinin ardından kısa bir basın açıklaması yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce şöyle konuştu: “Doğal afetleri artık ciddi ciddi konuşmamız gerekiyor. ‘Burada kayıpları engelleyebilir miyiz? Kayıpları azaltabilir miyiz’ bunları konuşmamız gerekiyor. Japonya’da deprem oluyor, kimse ölmüyor; Türkiye’de deprem oluyor, şehirler yerle bir oluyor. Dere yataklarını konuşmalıyız. İklim değişikliklerini konuşmalıyız. Küresel ısınmayı konuşmalıyız. Bunlarla ilgili sadece kaderci davranırsak hata yaparız. Kadercilik, teslim olmak demek değildir, mücadele etmektir. Onun için biz millet olarak doğal afetleri ciddi ciddi tartışmamız lazım. Yoksa çok kafamıza kuru çay fırlatırlar daha. Çay memleketinde milletin kafasına kuru çay fırlatmak, herhalde dünya siyaset tarihinde bir ilktir. Onu, şuna benzetiyorum: Ormandaki ağaçlar bir gün baltadan dert yanıyorlarmış. Ağaçlardan biri demiş ki, ‘Baltaya o kadar kızmayın, baltanın sapı bizden.’ Onun gibi bir durum bu. Biz olayları yerinde görmek istedik. Rize, Çayeli, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi geziyoruz. Bunu gündeme taşımak, ilgililere iletmek, çözüm bulunmasını sağlamak için uğraşıyoruz” dedi.