Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EMEKLİ AŞ EMEKLİSİ OLDU

Emekliler Derneği Başkanı Recep

Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman artan fiyatlar karşısında emeklilerin yeme içmeden tam emekli edildiğini hükümetin emeklilere verdiği zammın yaşama şansını ortadan kaldırdığını belirterek “ Asgari ücret 4250 TL olarak belirlenirken yaşama koşulları göz önüne alındı, emeklilere yaşama şansı verilmedi” dedi.

meklilere verilen yüzde 27.48 Zammın emeklilerin yaşama şansını elinden aldığını belirten Emekliler Derneği Başkanı hükümetin geçim şartları olarak belirlediği asgari ücretin altında verilen zammın emeklileri ortadan kaldırdığını söyledi.

Emeklilere verilen zamları değerlendiren Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman emeklilerin tamamen gözden çıkartıldığını belirterek “ Geçim barajı asgari ücret olarak 4250 lira olarak belirlendi ve yükseltildi. Peki 2500 TL alan bir emekli nasıl geçinecek, öncelikle hükümetin buna cevap vermesini bekliyoruz” dedi.

Markette fiyatlar herkese aynı

Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman verilen zamlarda dengesizlik olduğunu belirterek “ 10 Bin TL emekli maaşı alan kişiye 2700 TL fark verildi, 2 bin TL alana ise 500 TL fark, arada uçurum var, emekliler dengesizliği halen devam ediyor. Markette veya beyaz eşyacıda maaşa göre insanlara fiyat verilmiyor. Yüksek maaş alanda, düşük maaş alanda peyniri, dolap veya çeşitli eşyaları aynı fiyatta alıyorlar” dedi.

Uçurum giderilmeli

Emeklilerin yaşama şansının olmadığını belirten Dernek Başkanı Recep Ali Derman “ 2500 TL emekli maaşı alan bir kişi nasıl geçinecek, hele kira veriyor ise bu insanları yoksulluğa itmiş oluyoruz. Elektrik, doğalgaz ve her ürün zamlandığı bu dönemlerde emeklilere verilen maaşlar emeklilerin yaşama şansını ortadan kaldırdı” dedi.

Devletin yanındayız

Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman her zaman devletin yanında yer aldıklarını belirterek “ Devletimizin güçlenmesi için maaşımızdan belli süre yarısı kesilsin, biraz daha kemer sıkarız, ancak emekli maaşları dengesizliği ve yüksek oranda maaş alanlara verilen zamlar adaletsizliktir. Asgari ücretin altında verilen maaşlarla emekliler asla geçinemez” dedi.

DİLEK ONAY CAN