Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gindeş Şelalesi Tabiat Anıtı Olarak İlan Edildi

Rize ili Hemşin ilçesinde

Rize ili Hemşin ilçesinde bulunan Gindeş Şelalesi Tarım ve Orman Bakanlığın 28/10/2021 tarihli oluruyla tabiat anıtı olarak ilan edildi.

Hemşin Kaymakamlığının girişimleri sonucu Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize Şubesi sorumluluğu alanında bulunan Gindeş Şelalesi doğal kaynak sebebi ile tabiat alanı olarak tescillendi.

Eşsiz doğası ve endemik bitki örtüsü ile turizminin gözde illeri arasında yer alan ilimiz, 32 hektar alanı kapsayan Gindeş Şelalesi tabiat anıtı ile turizm destinasyonuna bir yenisini ekledi. Hemşin merkezden 25 km uzaklıkta Kantarlı köyünde bulunan Gindeş Şelalesi tabiat anıtı, 50 metre uzunluğu ile doğa severlerin yeni adresi olması bekleniyor.

Ham yol çalışmaları tamamlanmış olan Gindeş Şelalesi’nin Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından proje çalışmaları yakın zamanda başlayarak, yapılacak olan yürüyüş yolu, seyir terasları ve çardaklarla ziyarete açılıp bölge turizmine kazandırılması hedefleniyor.

Ormanlık alanda ağaçların arasından dökülen Gindeş Şelalesi, yürüyüş tutkunlarına yeni bir rota sunuyor. Projenin tamamlanması ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânı olması beklenmekledir.