Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsmail Turgut Öksüz ‘Trabzon ve Rize’nin birbirine ihtiyacı var’

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği’nden

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği’nden açıklama.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Öksüz Trabzonspor-Rizespor maçındaki tezahüratla ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklama yapan Başkan Öksüz “Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği olarak başkan seçildiğim günden bu yana her zaman birlik ve beraberliğin coğrafyamız için vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getirdik ve dile getirmeye devam edeceğiz. Son olarak;

29 Ekim Cuma akşamı sahamızda konuk ettiğimiz Rizespor’la zorlu geçen bir müsabakanın ardından üç puanı alarak ligde namağlup liderliğe devam ediyor oluşumuz bizleri memnun etmiş olsa da maç esnasında yaşanan bazı olayları ise yakışıksız bulduğumuzu ifade etmek isteriz.
Aynı kültürü paylaştığımız, akrabalık ilişkilerimizin en yoğun olduğu komşu ilimiz Rize’ye ve Rizelilere karşı misafirperverlikten uzak, Trabzon insanına yakışmayan tavrı asla kabul etmiyor ve bu talihsiz, bilinçsiz söylemlerin camiamıza mal edilmemesini istiyoruz.
Münferit olayların Trabzon insanın özünü yansıtmadığını, iki şehir arasındaki dostluk, akrabalık ilişkilerini kendini bilmez bir kaç kişinin bozamayacağını ifade ederiz. Trabzon ve Rize her anlamda birbirine ihtiyacı olan her anlamda birbirine destek olan iki kadim şehirdir ki Rize 1924 yılında Trabzon’dan ayrılmış, esasında iki şehir de bir bütündür.
Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun aynı bölgenin farklı şehirleri olsa da bütündür. Rizespor’a karşı yapılan çirkin söylemleri asla tasvip etmediğimiz gibi bir başka zamanda bir başka bölge takımımıza veyahut bir başka şehrin takımına yapılmasını da asla tasvip etmeyeceğiz.
Bizler Rize kümeye demekten ar eder, Rize’yi en yakın dostumuz, en yakın komşumuz biliriz.
Rizespor camiasına gönülden başarılar dileriz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: 61SAAT