Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karamollaoğlu’ndan Soylu’ya tepki: FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu

Karamollaoğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun

Karamollaoğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır” sözlerine tepki göstererek, “FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu” dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu değerlendirmesinde 2021 yılının enflasyonun, işsizliğin, TL’nin değer kaybının ve hayat pahalılığının arttığı bir yıl olduğunu kaydederken, “İktidar problemleri çözeceğine, muhalefeti hainler kategorisine iterek suçu üzerinden atmanın gayretine düştü. “20 yıldır iktidardasınız ve problemleri çözemiyorsunuz ama muhalefete kabahat buluyorsunuz. Hakikaten Allah akıl fikir versin size” şeklinde konuştu.

“HAŞHAŞİLER DE BÖYLE İNANIYORDU”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun “Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” ifadesine tepki gösteren Karamollaoğlu “Takdir Cenab-ı Hakk’ın ama be mübarek, insan mesuldür insan. İşledikleri kabahati Cenab-ı Allah’a yüklemeye çalışıyorlar. Hasan Sabbah’ın adamları Haşhaşiler de böyle inanıyordu. FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu; çok yakın temasta bulunduğu için belki bakana da biraz bulaştı anlaşılan.” ifadelerini kullandı.

 

 

“BU NE DUYARSIZLIK, NE PERVASIZLIK”

KPSS’den yüksek puan aldığı halde mülakatta elenen gençlere de değinen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Ne hikmetse sınavdan 90’ı geçenler mülakatta 60’ın altına düşüyor! Allah’tan korkun ya. Bu ne duyarsızlık, ne pervasızlık” açıklamasında bulundu.

Kur korumalı mevduat uygulamasına yönelik eleştirilerini de dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu, “Sen fetvayı örtülü bir tarzda vererek faizi başka bir kelimeyle meşrulaştırmaya kalkarsan o, faiz olmaktan çıkmaz! Sadece faizin adını değiştirmiş olursun.” ifadelerini kullandı.

SOYLUNUN SÖZLERİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada “Cenab-ı Allah biliyor. Milletimize hiç ihanet etmedik. Üzerimize ne kadar gelirlerse gelsinler hiç ihanet etmedik. Kim ne derse desin. Onun için sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” açıklamasında bulunmuştu.

MİLLİ GAZETE