Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Eşi İle Birlikte Çay Topladı, Fabrikada İşlenmesini Gördü

İkizdere Kaymakamı M. Salih Bayram Hafta Sonunu Çay Toplayarak Geçirdi

İkizdere Kaymakamı M. Salih

İsmet KÖSOĞLU

İkizdere’nin başarılı Kaymakamı Mustafa Salih Bayram hafta sonunu Organik Çay toplayarak deprem bölgesinde yapılacak Çay Sokağı projesi için toplanacak yardımlar konusunda uyarılarda bulundu.

İlçenin Ayvalık Köyünde Muhtar İrfan Ekşioğlu’nun çay bahçesine giden Kaymakam Mustafa Salih Bayram eşi Burcu Bayram ile Organik Çay topladı. ÇAYKUR’a ait yeni yapılarak ilk kez bu kampanyada yaş çay alımında bulunan İkizdere Organik Çay Fabrikası Müdürü Şebnem Biberoğlu ile birlikte Ayvalık Köyüne giderek Muhtar İrfan Ekşioğlu’nun çay bahçesinde çay toplamaya başlayan Kaymakam Mustafa Salih Bayram ve eşi Burcu Bayram ilk kez bahçeden Çay toplamanın zevkine vardılar. Kaymakam Bayram buradaki açıklamasında’ ’her gün defalarca içtiğimiz en doğal çayın nasıl topladığını bizzat yaşayarak gördük. Eşimde bende ilk kez çay bahçesine girdik ve makasla Organik Yaş çay toplamaya çalıştık. Burada ayrıca Deprem bölgesinde Valiliğimizin öncülüğünde ÇAYKUR destekli Çay Sokağına yapılacak çay yardımları konusunda uyarılarda bulundum.

                                Doğal İkizdere çayı marka olmalı

     Sahil bölgesine göre çok daha doğal ve temiz bir ortamda yetişen, üretilen Çay İkizdere ilçemiz için bir şanstır. Fabrikamızda işleniyor. Organik çay olarak İkizdere markasıyla piyasada olmasını da isteriz. Biz çayı ilk kez gördük ve Fabrika Müdürümüz Şebnem Biberoğlu Hanım refakat ederek onun tavsiyeleriyle çay toplamaya çalıştık. İkizdere’de çaya toplamasından işlenmesine kadar kadın eli değmesi daha bir güzel. Şebnem Müdürümüze çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Yeni Fabrikada yeni çalışanlarla beraber günde 100 ton kapasiteli fabrikada ürün işlemek kolay değil elbette. Başarılar diliyorum. Bahçeden bardağa çayımızı bugün bizzat çalışarak gördük’’ dedi.