Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kılıçdaroğlu canlı yayında açıkladı! İşte erken seçim tarihi

CHP Genel Başkanı Kemal

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu oldu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk’te Fatih Altaylı ile Teke Tek programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fatih Altaylı’nın sorularına yanıt veren Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle: 

 

ADİL KARAİSMAİLOĞLU DOSYASINI AÇTI

”( İBB hakkında başlatılan inceleme) Yapılan tamamen kumpas. İstanbul’u almamızı bir türlü hazmedemiyorlar.

Şimdiki Ulaştırma Bakanı, eskiden İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı. Bina yapılmış gibi tutanak tutuyorlar. Bunun hesabını soracağınıza gelin İBB’ye inceleme başlatıyorsunuz. Bakan yaptınız, dokunulmazlığı oldu.

AKP içindekilerde söylüyor. Olmaması gereken bir inceleme. Ben müfettişlerin bir talimatla, gidelim Ekrem Bey’i bu hale getirelim, görevde alalım dediklerini düşünmüyorum.

Yerel seçim öncesi Ankara’da bir itiraf attılar, Mansur Bey’e. Mansur Bey kazanırsa su paralarını teröristler toplayacak diye.

 

 

Ben denetimden geliyorum. Belge gelmeden birşey yapamazsınız. Siz kişiyi yolluyorsunuz ve diyorsunuz ki mutlaka ceza bekliyorum sizden.

Ekrem Bey’in veremeyeceği bir hesap yok. Telefonların dinlendiğini zaten biliyoruz. Önce kendi belediyelerine baksınlar. Bakan, olmayan işi olmuş gibi gösterdiler. Bakan açsın dava bana iftira atıyorlar diye.

 

TÜİK VE MEB ZİYARETLERİ

Merkez Bankası‘na nasıl gittiysem TÜİK’e de öyle gidecektim. ENAG ile sizin rakamlarınız farklı. TÜİK’in internet sitesinde diyor ki herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize başvurun.

Ne oldu? Oraya gittim. Oraya işçinin hakkı için, emeklilerin hakkı için gittim. Sonuçta asgari ücretlilere bir rakam verildi ama emekliye ne verildi yüzde 25. Enflasyon ne kadar yüzde 36, resmi rakam. Emekli çalıştı, üretti; hayır senin pilin bitti sana bu parayı veriyorum idare et. O nedenle bütün emeklilere diyorum size iyi para vermişler. Bu nedenle bütün emeklilerin birleşmesini istedim.

MEB’e gidip haksız ne boyutta diye soracaktım. Neden bu önlemleri almıyorsunuz, bunu soracaktım. 12 saat bekledik yanıt yok. 15. saatin sonunda oraya gittim. Ben sınava girip hakkı elinden alınan kişi savunmayacaksam neden siyaset yapıyorum.

 

 

 

SOKAK TARTIŞMALARI HAKKINDA KONUŞTU

Hepimiz zaten sokaktayız. Sokağa çıkmamızı istiyorlar’dan kastım şu: Ortalık kırılıp dökülecek, Erdoğan’da OHAL ilan edecek. İstediği bu. Ben bunu kastediyorum.

Bizim ülkemizde demokrasi yok ki. İnsanlar çıkıp bildiri okuyacak; baskı, jop. Herşey var. Anayasa’da askıda.

Kesinlikle artık ülkeyi yönetme kapasitesi bitmiştir. Kavga üzerinden varlığını sürdürmek istemektedir. Cesareti varsa bir televizyonda karşıma çıkar, bilgisi yok. Diyorum; prompteri de getir, önceden soruları da vereyim. Korkuyor.

 

SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK?

Eylül ayında seçim bekliyorum. ”

MİLLİ GAZETE