Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lojistik üs zamanında yetişecek

İkizdere Cevizlik bölgesinden getirilen

İkizdere Cevizlik bölgesinden getirilen dolgu malzemeleri ile dolgu çalışmalarının devam ettiği Lojistik üs ün zamanında tamamlanacağı belirtildi.

 

İyidere Hazar Mahallesinde bu yıl içinde başlanan Lojistik Üs çalışmalarında dolgu işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

İyidere ilçesi Hazar Mahallesinde bu yıl içinde başlatılan Lojistik üs dolgu çalışmalarında İkizdere Gürdere ve Cevizlik köylerinden dolgu malzemesi taşınıyor.

Hazineye ait araziden alınan dolgu malzemesi uzun süre protestolara ve eylemlere neden olması ile birlikte çalışmalara devam edildi.

Müteahhit firma tarafından yapılan çalışmalarda Deniz dolgusuna devam edilirken, birinci aşama olarak belirtilen Lojistik üs ün aşamanın tamamlanmasından sonra ihtiyaca göre 2 ve 3 üncü aşamalara geçilebileceği belirtilmişti,

İyidere deresi kenarında yapılan Lojistik üs ün ikinci aşamasında dere yatağının boşaltılması söz konusu, dere yatağının boşaltılması ile sanayi kuruluşları dere yatağı üzerinde yer alabilecek ve gerek uluslar arası, gerek yurt gemileri Lojistik üs e yanaşarak buradan yükleme yapabilecekler.

İstihdam alanı

Ülke genelinde yapılan Lojistik üslerde çok sayıda kişi istihdam sağladığı gibi İyidere ilçesinde yapılan ve 2023 yılında tamamlanacak olan Lojistik üs e çok sayıda kişinin çalışabileceği, ayrıca bölgeye Ovit tünelini aşarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelecek olan yüklerin buradan gemiler ile dünyaya sevkiyatı yapılabilecek.

Bülent ÇİFTGÜMÜŞ