Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mevlid Kandili Gecesi Dualarla İdrak Edildi

  Alemlere rahmet olarak

 

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’in (sav) dünyayı teşriflerinin seneidevriyesi olan Mevlid Gecesi dualarla idrak edildi

Mevlid Gecesi münasebetiyle tüm camilerimizde düzenlenen programlarda, Kur’an-ı Kerim okundu, salavatlar getirildi ve İslam dünyası için dualar edildi. Camileri dolduran genç, yaşlı, kadın erkek herkes, bu gecenin hürmetine bağışlanmak ve Allah´ın rahmetine mazhar olabilmek için ellerini açtı.

Mevlit Gecesi dolayısıyla, Müftülüğümüzce Rize Merkez Sahil Camii’nde düzenlenen Mevlid Kandili Özel Programında Din Görevlilerimiz tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, mevlid-i şerif, ilahi, kaside ve salavatlarla cemaate eşsiz bir gece yaşatıldı.

İl Müftümüz Naci Çakmakçı, gecenin anlam ve önemini belirten konuşmasında Hazreti Peygamberin insanlığa getirdiği rahmet yüklü mesajlara yer verirken Diyanet İşleri Başkanlığının Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle belirlediği “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” teması çerçevesinde Hazreti Peygamberin vefa örneklerinden söz etti.

Müftü Çakmakçı’nın duasıyla tamamlanan program akabinde, Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından camiye gelenlere ikramda bulunuldu.

RİZE BÜLTEN