Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öz Gıda İş: “Sorunları Cumhurbaşkanına İlettik”

ÖZ Gıda İş Sendikası, Çaykur mevsimlik işçilerinin sorunlarını ve taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini duyurdu

ÖZ Gıda İş Sendikası,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” temasıyla gerçekleştirilen “13. Çalışma Meclisi Yemeği”ne katıldı. Programda, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve ÖZ Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Halil Çukutli ile Sendika Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu ve Sultan Murat Karadağ da yer aldı.
Öz Gıda’nın açıklamasında, “Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, Genel Başkanımız Halil Çukutli ve Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu ile Sultan Murat Karadağ, Çaykur mevsimlik işçilerinin sorun ve taleplerini bir kez daha dile getirdi” denildi.

Çaykur mevsimlik işçilerinin yaşadığı zorlukların ve taleplerinin, üst düzeydeki yetkililere doğrudan iletilmesi, işçi haklarının ve sendikal örgütlenmenin öneminin vurgulanmasına katkı sağladı. Bu gelişme, işçi hakları ve işçi sendikalarının etkinliği konusunda kamuoyunda dikkat çekti.