Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin gazetecileri unutmadı

Rize Belediye Başkanı Rahmi

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Rize’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Basın mensuplarının çalışma koşulları, halkın doğru bilgilendirilmesi noktasında medyanın rolü ve bürokrasiyle ilişkileri konularında karşılıklı sohbetin yapıldığı programda, Başkan Metin belediyenin önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini ilke edinmiş, basın meslek kurallarına uyan ve objektif habercilik yapan basının, toplumsal gelişmenin sağlanması noktasında önemli rolü olduğunu ifade eden Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ” Objektif demek, fotoğraf makinasından karşı tarafta ne görünüyorsa onu ortaya koyabilmektir. Tarafsızlığı en güzel ifade eden kelime objektif olmaktır. O yüzden gazeteciliği de olanı olduğu gibi gören, anlatan kitle olarak görmek en doğru olandır. Bazan şöyle diyoruz gazeteciler olmasaydı bizler hergün yöremizden ülkemizin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden nasıl haber alacaktık .Bazen savaş alanlarından. bazen çok önemli toplantılardan bazen çok zor şartların yaşandığı ortamlardan bütün ayrıntıları sizler sayesinde alıyoruz.İBu anlamlı mesleği icra etmenin kendi içerisinde ne kadar zorluklar yaşadığınıza şahit oluyoruz. İşte o zaman bu mesleğin ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. Bu vesileyle bu mesleğe emek veren tüm gazeteci arkadaşlarımın bu özel gününü kutluyorum” şeklinde konuştu

Çiğdem FAZLIOĞLU