Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık İçin Hareket Et Günü Etkinlikleri

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlık İçin Hareket Et Günü” kapsamında kamu kurum/kuruluşları ile okullarda öğrenciye ve personele yönelik eğitimler düzenlendi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü

Günlük yaşam içinde, iskelet kasları kullanılarak yapılan ve enerji harcamasını gerektiren her hareket fiziksel aktivite olarak tanımlanır. Oyun oynamak, ev işleri, bahçe işleri, yürümek, merdiven inip çıkmak gibi günlük yaşamımızı sürdürmek için yapılan etkinliklerin yanı sıra, egzersiz ve spor da fiziksel aktivitedir.

Fiziksel aktivitenin beden sağlığımız üzerine etkileri olduğu gibi ruh sağlığımız, sosyal gelişimimiz ve hatta yaşlılık üzerine de etkileri vardır. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapılmalı ve yaşamın bir parçası hâline getirilmelidir.

Her yıl mayıs ayı içerisinde; fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilinci oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, okul ev ya da işyeri ayırmaksızın yaşamın her alanında, toplumda her bir bireyin fiziksel aktiviteye katılımını artırmak, sağlıklı davranışlar teşvik etmek için ülkemizde “Sağlık İçin Hareket Et Günü” çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bu yıl da ilimizde farkındalığı artırmak amacıyla; Rize sağlık İl Müdürlüğüne  bağlı merkez ve ilçelerdeki  hastaneler, ilçe sağlık müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri ve entegre hastanelerimizdeki sağlık personellerimiz tarafından öğrencilere ve personellerimize yönelik eğitimler, okullarda ve kurumlarımızda çeşitli egzersiz programları, çocuklar ve halkın katılımıyla yürüyüşler planlanıp gerçekleştirdiler