Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TRABZON’UN YENİ OTOGARA KAVUŞMASINA SAYILI GÜNLER KALDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, vizyon projeleri arasında bulunan yeni otogar alanında incelemelerde bulundu. Çalışmaların tamamlandığını ve son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Bir ay içerisinde yeni otogarımızı hizmete sunacağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon halkı tarafından uzun yıllardır yıkılması istenen ve adeta kanayan yara haline gelen otogar meselesine öncelik vermiş, şehre yakışacak projeyi hayata geçirmişti. Trabzon’da uzun yıllar konuşulan fakat herhangi bir adım atılmayan otogar inşaatında çalışmalar tamamlandı. Bugün otogar inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Zorluoğlu, firma yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Başkan Zorluoğlu’na incelemeleri sırasında TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

BİR AY İÇERİSİNDE AÇILIYOR
2023’ü açılış senesi ilan ettiklerini ve yeni otogarın şehirde heyecan yaratığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Yeni otogar inşaatımızın çalışmalarını tamamladık. Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte, çok güzel, konforlu bir yapı ortaya çıktı. Önünde geniş bir rekreasyon alanı bulunuyor. Bir otogarın ötesinde, insanların gelip vakit geçirecekleri mekân olarak tasarlandı. Hem içeride hem dışarıda geniş alanlara sahip. Belediyemizin iştiraklerini de otogarın 3. katında toplayacağız. Bir kısmı taşındı, bir kısmı taşınmak için son hazırlıklarını yapıyor. Yine otobüs firmaları kendilerine tahsis edilen alanlarda çalışmalarını yürütüyor. Binanın bütününe elektrik verildi. Karayolları araçların rahat girip çıkması için döner kavşağı genişletme çalışmasına devam ediyor. Son rötuşlar tamamlandığında yeni otogarımızı bir ay içerisinde hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.