Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Klavye Yarışmasında RTEÜ başarısı

Rektör Hüseyin Karaman her

Rektör Hüseyin Karaman her alanda üniversite olarak büyük değer kazandıklarını belirterek “ Son yıllarda elde ettiğimiz başarıların devamı gelecek” dedi.

Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonunun (INTERSTENO) Çekya Temsilciliği tarafından düzenlenen ZAV-100 2021 3. Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Yarışması’nda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Adalet Meslek Yüksekokulundan üç öğrenci uluslararası sıralamalara girdi.

Birleşmiş Milletler uluslararası Bilgi işlem ve iletişim federasyonu tarafından düzenlenen internet Bilgisayar klavye yarışmasında RTEÜ 3 öğrenci dereceye girdi.

Milli Klavyemiz olan Fe Klavye ile 17-20 yaş kategorisinde yarışan öğrencilerden Rumeysa Karabay uluslararası sıralamada 27’nci, Kadir Kaya 38’inci ve Melike Kuloğlu 81’inci sırada yer aldı.

Türkiye’den yarışmaya katılanlar arasında ise Rumeysa Karabay dördüncü, Kadir Kaya beşinci oldu.

Toplamda 1354 kişinin yarıştığı yarışmada ilk 500’e RTEÜ’den 11 öğrenci yerleşti.

Rektör Hüseyin Karaman RTEÜ olarak uluslar arası başarıların geleceğini belirterek “ Kaliteli bir öğretim üyesi kadrosuna sahibiz, son yıllarda elde ettiğimiz başarılar tesadüfü değildir, başarılarımız uluslar arası alanda devam edecek” dedi.