Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UND KARADENİZ BÖLGESİ YÖNETİM KURULUNDAN SINIR KAPILARINA ZİYARET

UND Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerinden Ardahan Valiliği ve Gürcistan bağlantılı sınır kapılarına ziyaret gerçekleştirdiler.

UND Karadeniz Bölgesi Yönetim

 

 

 

HOPA- UND Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerinden Ardahan Valiliği ve Gürcistan bağlantılı sınır kapılarına ziyaret gerçekleştirdiler.

UND Başkan Yardımcısı Haşim Çavdar, Yönetim Kurulu Üyeleri Alişan E. Topaloğlu ve K. Faysal Çillioğlu, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkan, Türkgözü Gümrük Müdür Yardımcısı Halil Ergen ve Aktaş Gümrük Müdür Yardımcısı Neşet Koç’u makamlarında ziyaret gerçekleştirdiler.

UND Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri ilk olarak Ardahan il sınırlarındaki Türkgözü ve Aktaş sınır gümrüğü yetkilileriyle sektörel konularda görüşmeler gerçekleştirerek birlikte saha ziyaretinde bulundular ve ardından Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek’ i makamında ziyaret ettiler.

UND heyeti Vali Çiçek ile gerçekleştirilen görüşmede, Aktaş ve Türkgözü sınır kapılarının coğrafya ülkeleri açısından önemini vurgulayarak, pandemi ve sonrasında ülkemiz üzerinden sürdürülen ticarette iki kapıya yönelen TIR trafiğinin kesintiye uğramaksızın artarak devam edeceğini paylaşılarak yatırımların uzun vadeli olacak biçimde planlanması gerektiğini ifade ettiler.

Vali Hayrettin Çiçek’in Ardahan ili sınırlarındaki her iki sınır kapısıyla ilgili konulara fazlasıyla hakim olması ve TIR trafiğinde aksaklığa sebebiyet veren sorunların çözümüne yönelik interaktif biçimde katkı sunmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek kendisine teşekkür ettiler.

UND Heyeti, Türkgözü ve Aktaş sınır kapısı ziyaretleri sonrasında Hopa’ya gelerek Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran ve Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkan’ı makamlarında ziyaret ederek Türkgözü ve Aktaş saha ziyareti sırasında edindikleri izlenimleri değerlendirmeler sonrasında birlikte Sarp sınır kapısında saha ziyareti gerçekleştirdiler.

Heyet Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran ve Sarp Gümrük Müdürü Şenol Alkana gösterdikleri duyarlılıkları için teşekkür ederek sorunların karşılıklı diyaloglarla çözümlenmesinin önemine değinerek kendilerine teşekkür ettiler