Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UNUTMAK MÜMKÜN MÜ?

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal ölümünün 83 üncü yıl dönümünde Rize Valilik önündeki anıt önünde saygıyla anıldı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 83 üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazı Mustafa Kemal Atatürk ün sabah 09.05 de dünyaya gözlerini yumduğu an olan saatte Valilik önündeki Atatürk anıtı önünde anıldı.

Törene Rize valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Çaykur Genel Müdür yardımcısı Zeki Karaoğlu, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Alay komutanı Albay Hakan Dedebağı, Daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Tören Rize Valisi Kemal Çeber in Atatürk anıtına çelenk koyması ve saygı duruşu ile başladı. İstiklal marşı ve Türk bayrağının yarıya indirilmesi ile alandaki tören sona erdi.

Tören alanına gelen bazı vatandaşlar ise Atatürk anıtına karanfiller bıraktı.

Kültür merkezinde etkinlik

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak ikinci tören Kültür Merkezinde başladı, Atatürk ün fotoğraflarının yer aldığı serginin gezilmesinin ardından salonda yöresel kıyafetlerle Atatürk ile ilgili sahneler yer aldı. Kompozisyon ve şiirlerle öğrenciler Atatürk ü anlattı.

Atatürk ”ün sevdiği Türkiler seslendirildi, dönemin kıyafetlerinin yer aldığı programda şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

DİLEK ONAY CAN