Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VAKA SAYILARI 67 BİNE DAYANDI

Havaların ülke genelinde soğumaya

Havaların ülke genelinde soğumaya başlaması ile sosyal mesafenin daralmasının ardından vaka sayıları günlük 67 bin lere dayanmaya başladı, aşılama oranının ülke genelinde yüzde 83 dolayında olması ölüm oranlarının azalmasına neden olurken sağlık bakanlığı sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyulması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Son zamanlarda aniden tırmanmaya başlayan vaka sayıları ile birlikte ölüm oranlarında da yükselme gözlendi.

Dünyayı sarsmaya devam eden Korona virüs vakaları ile birlikte birçok ülkede tedbirler artırılırken ülkemizde ise maske ve mesafe kurallarına uyulması istendi.

Her hangi bir kısıtlamanın yapılmadığı ülkemizde günlük vaka sayıları 67 bin sınırına dayandı, günlük ölüm vakalarının 160 dolayında olduğu ülkemizde Korona virüs ün patlak verdiği tarihten günümüzde 81 bin 258 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık bakanlığı açıklamasında ülke genelinde 1-2-3- doz aşı olan toplam 134 milyon 195 bin 065 kişi olduğu aşılama oranlarının yüzde 83 lere dayandığı belirtildi.

3 Ocak tarihinde ülke genelinde 44 bin 869 kişi de korona virüse rastlanırken, 4 Ocak tarihinde bu rakam 54 bin 724 e yükseldi. 5 Ocak tarihinde ise hızla yükselmeye devam eden vaka sayısı 66 bin 467 ye yükselerek 12 bin dolayında artış gösterdi.

Tedbiri elden bırakmayın

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte ülke genelinde insanların iç içe olmasının ardından hızlı bir şekilde yükselen vaka sayılarında vakaların düşmesi için yakın temastan kaçınmaları sosyal mesafe ve mutlaka maske kurallarına uyulması gerektiği uyarısı yapıldı.

Rize de artış sürüyor

İlimiz genelinde ise vaka sayılarında artış devam ediyor, sosyal mesafe ve maske kurallarının çiğnenmesinden kaynaklı olarak ilimizde her 100 bin kişi de 232 kişinin korana virüs hastası olduğu belirtildi.

Dilek ONAY CAN