Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Yusufeli 2022 de hazır olacak

Dünyanın en büyük barajlarından

Dünyanın en büyük barajlarından biri olacak olan Yusufeli Barajı için geri sayım başlarken başkentte çalışmalar bakanlar düzeyinde değerlendirildi.

Çalışmalarında son aşamaya gelinen Yusufeli Barajı ile ilgili Başkentte yapılan toplantıda durum değerlendirmesi yapıldı.

Dünyanın 3 üncü, ülkemizin ise en büyük barajı olacak olan Yusufeli Barajında inşaat kısmı tamamlandı. 275 metre yüksekliğe ulaşılan Yusufeli Barajında tünel ve donanım çalışmaları başlatıldı.

2022 yılının ilk 5 ayında hizmete girecek olan Yusufeli Barajı günlük 558 megabayt elektik üretilecek ve 2,5 milyon insanın elektrik ihtiyacını karşılayacak.

2022 Mayıs ayına kadar tamamlanması beklenen Yusufeli barajı ile ilgili Başkentte toplantı yapıldı. Artvin valisi Yılmaz Doruk baraj çalışmaları hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu”na çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk baraj çalışmalarında kaba inşaat bölümünün tamamlandığını ve tünellerde çalışmaların sürdüğünü, ayrıca Yeni Yusufeli ilçesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Durum değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda bakanlıklar yeni Yusufeli ilçesinin bir an önce tamamlanması için gerekli destekleri verecekleri belirtildi.