Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yerli malı haftası kutlanıyor

Rize Milli Eğitim Müdürü

Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen yerli malı haftasının bölgesel bir kültür olduğunu ve her ulusun kendi kültürünün sergilendiği hafta olduğunu belirtirken, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer ise “ Yerli malı haftası kültürel özelliklerin ön plana çıktığı bir etkinliktir” dedi.

Güneysu ilçesinde düzenlenen yerli malı haftası etkinliklerinde kültürel etkinlikler ile skeçlerle kutlandı.

Güneysu ilçesinde düzenlenen yerli malı haftası Etkinlik kapsamında ülkemizin yedi coğrafi bölgesini temsil eden serginin açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer’in katılımıyla gerçekleştirildi

Sergiyi gezen davetliler yedi coğrafi bölgemizin ürünleri ve yerel kıyafetleri hakkında tek tek öğrencilerden bilgi aldılar. Velilerin özenle hazırladığı yöresel yemekler misafirlere ikram edildi. Serginin hazırlanışında büyük bir özveriyle destek veren başta veliler olmak üzere tüm öğretmen, öğrenci ve personellere teşekkür edildi.

Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen sergilenen yedi coğrafi bölge ürünlerinin ülkenin zenginliği olduğunu belirterek “ Ülkemizde çeşitli kültürleri bir arada yaşıyoruz, her bölgenin kendine öz kültürel ve yöresel özellikleri bulunmakta. Bunlarla birlikte yine her bölgenin kendine öz ürünleri ve yemek kültürü bulunuyor. Tüm zenginlikleri yaşatmak adına yerli malı haftası düzenlenmekte” dedi.

Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer ise yerli malı haftalarının kültürel zenginliklerin ön plana çıktığı haftalar olduğunu belirterek “ Dünyanın her köşesinde kültürel zenginlikler vardır, her toplum kendi kültürünü yaşatmakta, biz de Rizeliler olarak kendi kültürümüzü yaşatmak, kendi ürünlerimizi ve kendi yemek çeşitlerimizi ön plana çıkardığımız yerli malı haftasını kutluyoruz. Rizeliler olarak zengin bir kültüre sahibiz ve bu kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak zorundayız” dedi.

Program ikinci bölümü okul konferans salonunda devam etti. Öğrencilerin yedi coğrafi bölge halk oyunları gösterisi ve tutumlulukla ilgili eğitici skeçlerinden oluşan gösterilerin sergilendiği program, öğrencilere tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulanması ile sona erdi.

Bülent Çiftgümüş