Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ülke dimdik ayaktadır

Rize MÜSİAD Şube Başkanı

Rize MÜSİAD Şube Başkanı son zamanlarda yaşanan sıkıntıların kısa sürede sona ereceğine inandığını belirterek “ İhracatta artış söz konusu, ülke ekonomisi dövize entegre değildir” dedi.

MÜSİAD Şube Başkanı Taner Yelkenci ülkede algı operasyonu yapıldığını ve iktidarın döviz üzerinden eleştirilerinin haksız bir eleştiri olduğunu söyledi.

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Taner Yelkenci açıklamasında “ Bilindiği üzere modern ekonomiler en az maddi sermaye kadar sosyal sermaye de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal sermayenin başlıca kaynağı ise güven faktörüdür. Üzülerek görmekteyiz ki ;  son dönemde, makroekonomik temellere dayanmayan, suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır. MÜSİAD  olarak bizler, reel ekonomik göstergelerle değil, algılarla yön verilen her türlü ekonomik iklimin karşısındayız. Zira yılın ilk 3 çeyreğinde yüzde 11.7 büyüyen.  Son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır carı fazla veren Türkiye ekonomisi, Yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez” dedi.

Ülke algılarla yönetilmez

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Taner Yelkenci” Türkiye ekonomisi gerek iç gerekse diş kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama yüzde 5.3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci atlatacağına olan inancımız tamdır. Bu bağlamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan in önderliğinde uygulamaya konulan; üretim , yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzu yeniden ifade ediyoruz” dedi.