Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çaykur’ da Aylardır Beklenen Operasyon Nihayet Gerçekleşti

Pazarlama Dairesi Başkanı Hamdi Kutlu Görevinden Alındı. Kutlu’ Nun Yerine Şube Müdürü Erdal Özbey Vekaleten Atandı

Pazarlama Dairesi Başkanı Hamdi

Faik BAKOĞLU

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünde (Çaykur), aylardır beklenen operasyonun önceki gün gerçekleştirildiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre 8 yıldır Çaykur’ un en hassas ve en önemli daire başkanı olan Arhavi’ li hemşerimiz Hamdi KUTLU, yönetim Kurulu kararı ve Genel Müdür Yusuf Ziya Alim’ in imzasıyla görevinden alınarak müfettiş yapıldı.

Pazarlama Dairesi Başkanlığından alındığını öğrenen Hamdi KUTLU, kendisine tebligat yapılmadan hemen önce 10 gün rapor alarak kurumdan ayrıldığı bilgisine ulaşıldı. Bu gelişme ile birlikte KUTLU’ nun yerine aynı dairede Lojistik Şubesinin “sevilen ve başarılı” kurucu müdürü Erdal Özbey vekaleten atanan isim oldu.

Gerekli diğer yasal ve yazışmalardan sonra basın dostu arkadaşımız ve Rize2 li hemşerimiz Erdal ÖZBEY’ in en geç bu ay içerisinde Çaykur’ un Pazarlama dairesi başkanlığına asıl olarak atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Son yıllarda gerek yazılı gerekse görüntülü medyada Hamdi Kutlu hakkında birçok olumsuz ve eleştiri dolu haberlerin yansımasına karşın görevinden alınmamıştı. KUTLU’ nun çok yakınlarının Çaykur Bayisi olmakla da sık sık gündeme gelmişti. 2018 yılında Çaykur’ un Pazarlama dairesi başkanlığındaki Lojistik Şube Müdürlüğünü kuran ve buradaki “başarılı” çalışmasıyla dikkat çeken genç hemşerimiz Erdal Özbey’ in terfi ettirilmesi Hamdi KUTLU’ nun da görevinden geçte olsa alınması Çaykur camiası ve Rize’ de büyük sevince neden olduğu öğrenildi.

Erdal Özbey ve Hamdi Kutlu’ yu ayrı ayrı Tebrik ediyor ve yeni görevlerinde de “BAŞARILAR” diliyoruz. Bu arada Çaykur’ da alt düzeyde birçok memurun tayın ve atamaları da kamuoyuna yansıdı