Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk’ün Rize Hemşeriliğini Kabulünün 100. Yılında, Valilik Resmi Programına Alınmasını ADD Ve Eğitim-İş Yeniden Talep Etti

Atatürk’ün Rize Hemşeriliğini Kabulünün

Atatürk’ün Rize Hemşeriliğini Kabulünün 100. Yılında Eğitim-iş sendikası Rize Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi, Rize Valiliğine, bu günün valiliğinin resmi programına alınması için dilekçeleriyle başvuruda bulundular.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Rize ili ile birlikte toplam altı şehirde fahri hemşeriliği bulunmaktadır. Bu altı şehirden Ankara, Erzurum, Diyarbakır, Antep ve İzmir illerinde Atatürk’ün hemşerilik günü valilik resmi programlarıyla her yıl kutlanmaktadır. Bu günü valilik resmi programı kapsamına almayan tek il olan Rize’nin 100. yılında bu büyük eksikliğinin giderilmesi, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da talep edildi. Önceki taleplere Rize Valiliği ” Pandemi ve çeşitli nedenleri ” öne sürerek resmi program kapsamına almamıştı. Bu anlamlı günün 100. Yılında amacına uygun kutlanması büyük bir özlemdir.
100 yıl önce Atatürk’e gönderilen telgrafta olduğu gibi “Bizler Rizeliler olarak Atatürk’ün Rize Hemşeriliğine, mukaddes bir hatıra olarak sahip çıkıyoruz.” Fahri hemşehrimiz, Rizeli Atatürk ile övünç duyuyoruz.