Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İkizdere Güneysu’ yu geçti

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Rize’ de % 88.32oranında oy veren İkizdere Cumhurbaşkanının ilçesi Güneysu’ yu geçerek il birincisi oldu

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Rize’ de

İsmet KÖSOĞLU   

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP adayı Recep Tayyip Erdoğan’a İkizdere ilçesi en fazla oy vererek Rize 1.olması dikkat çekti.

     14 Mayıs Milletvekili seçiminde 1 Milletvekilini CHP ye kaptırarak oy sayısını azaltan AKP adayına Cumhurbaşkanlığı için Rize’de en çok oy İkizdere’den verildi.2018 Yılında yapılan Milletvekilliği seçimine %42.56 oy oranıyla 3 Milletvekili çıkarmayı başaran AKP, 14 Mayısta Cumhur ittifakının ortağı olarak oy oranını  %35.58’e düşürerek 2 Milletvekili çıkardı. Milletvekillerine gösterilen tepki sonucu azalan Milletvekili oylarına rağmen Cumhurbaşkanlığı için 28 Mayısta yapılan 2.tur seçiminde AKP Adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İkizdere ilçesinden %88.32 oranında OY alarak İl birincisi oldu.

    Cumhurbaşkanının ilçesi Güneysu Rize’de en çok yatırım ve hizmet alan ilçe olmasına rağmen Oy oranıyla İkizdere’yi yakalayamadı.% 87.66 lık Oy oranıyla Rize 2.olan Güneysu’ya yapılan yatırım ve hizmetlerinden çok azda olsa İkizdere ilçesine yapılmasını isteyen vatandaşlar’ ’inşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İkizdere seçmeninin bu jestini unutmaz ve ilçeye hizmet eder. Ovit Tünelinin yolu 2018 den bu yana yapılmadı. Hiç değilse bu yol bu kez yapılsın. Kapatılan Adliyemizin açılmasını istiyoruz. Ayrıca Tatil köy merkezleri Çifteköprü ile Ovit Kış sporları merkezinin harekete geçmesini istiyoruz’’ dediler.