Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OSB ye Teknik lise desteği

Rize Milli Eğitim Müdürü

Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen meslek liselerinin temelinde sanayi yattığını belirterek “ Çocuklarımızın imalat ve sanayi sektöründe yer alabilmeleri için OSB ile yaptığımız sözleşmede geleceği planladık” dedi.

Rize Milli Eğitim Müdürü ile OSB Bölge Müdürü bir araya gelerek teknik Anadolu lisesi öğrencilerine yönelik çalışmaya imza attılar.

OSB de bir araya gelen Rize Milli Eğitim Müdürü ve Organize Sanayi Bölge Müdürü meslek okullarının sanayi bölgesinde yapabilecekleri çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Rize Milli eğitim müdürü Engin Emen “Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla İstanbul Tuzla OSB’de düzenlenen törende iki bakanlık arasında gerçekleştirilen “Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” 18 Kasım 2021 tarihinde imzalanmıştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasındaki koordinasyonu daha da yukarılara taşımak hedefiyle imzalanan protokol ile meslek liseleri öğrencilerinin imalat ve sanayi sektörlerinin talep ettiği niteliklerde eğitim almaları ve meslek sahibi yaparak istihdama ciddi bir katkı sağlamak amaçlanmaktadır” dedi.

Bu kapsamda Rize Borsa MTAL ile Organize Sanayi Bölgesi ile eşleştirilerek bir irtibat bürosu kurulmuş olup ilgili okulumuzdan personel görevlendirilmiştir. Protokol doğrultusunda meslek edinme ve istihdama yönelik açılabilecek kurslar ve işletmelerin sağlayacağı olanaklar konusunda görüşme gerçekleştirildi.