Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize’de Turizm Haftası Etkinlikleri Başladı

Her yıl 15- 22

Her yıl 15- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 47.si düzenlenecek olan Turizm Haftası etkinlikleri Rize’de başladı.

 

Haber;Çiğdem HACIFAZLIOĞLU

Etkinlikler Cumartesi günü İkizdere Vadisinde turizm sektörü temsilcileri ve fotoğraf sanatçılarının katılımıyla gerçekleşirilen “ Rize’den Kareler” isimli saha çalışması ile başladı. Fotoğraf sanatçıları bu alanda çektikleri görselleri #GoRize ve #GezsenRizehesaplarını da etiketleyerek sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Program kapsamında bugün ise Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ,Rize’de turizm sektöründe faaliyet gösteren turizm sektörü temsilcileri eşliğinde Rize vali Vekili Gülhani Ozan sarı ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i ziyaret etti.
Konu ile ilgili açıklama yapan Rize Kültür Turizm İl Müdürü Esra Alemdaroğlu Rize’nin son yıllarda sadece doğası değil pek çok turizm çeşitliliği ile öne çıkmaya başladığını bununda bölgeye olan talebi artırdığını vurgulayarak şunları söyledi ” İlimiz doğası, tarihi, kültürel değerleri ve yöresel özellikleriyle 2022 yılında yoğun bir ziyaretçi ilgisiyle karşı karşıya kaldı. İlimizde turizm artık tek bir alanda yğunlaşmış değil.Turizm noktaları genişledikçe turizm çeşitliliği de buna orantılı olarak artıyor. Bakanlığın go Türkiye prgramı bölgemizin tüm dünyada tanıtımı açısından çok önemli bir argüman. Biz görsellerimizi bu gorize ve gezsenrize platformlarımız aracılığı ile go Türkiye programına iletiyoruz.Turizm Haftası boyunca yapacağımız etkinlik ve çekilen doğa fotoğraflarımız ile bu sayfayı daha da besleyeceğiz ve bölge turizmini daha fazla etkin hale getireceğiz”
Program 18 Nisan Salı günü Rize Şimal AVM de Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatkarı Ustaların eserlerini sergileyeceği “ Yöresel El Sanatları Sergisi ” ,19 Nisan Çarşamba günü Turizm sektör temsilcileri ile Rize şehir merkezinin tarihi ve turistik yerlerine Şehir Merkezi İnfo Gezisi, Rize’nin tarihi, kültürel, turistik ve doğal varlıklarının tanıtımı için ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Hikaye, Fotoğraf, Resim” kategorilerinde “ Rize’mi Tanıtıyorum” isimli ödüllü yarışmalar ve Ekrem Orhon Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile turizm sektör temsilcilerinin katılımı ile “Tecrübe Paylaşımı Programı ile hafta boyu devam edecek.