Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rusya, Türkiye’ye uçuşları başlatıyor

Nisan ayından bu yana
Nisan ayından bu yana Türkiye’ye uçuş yasağı uygulayan Rusya’dan beklenen haber geldi. Rusya, Türkiye’ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı aldı.

 

Rusya, Türkiye’ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı aldı.

Koronavirüs salgınındaki artan vaka sayıları nedeniyle 15 Nisan’da Türkiye’ye uçuş yasağı getiren Rusya, ilk önce 1 haziran olan yasak bitim tarihini 21 Haziran’a uzatmıştı. Rusya’nın Türkiye’ye uçuş yasağını uzatma ihtimali Türk turizm sektörünü endişelendirirken, Türkiye’nin girişimleri sonuç verdi.

16 ve 17 Haziran’da Antalya’yı ziyaret ederek yetkililerden Covid-19 önlemleri hakkında bilgi alan Rusya, 15 Haziran’da başlayan Türkiye’ye uçuş yasağının sona erdirilmesi ve tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı aldı.

RUS HEYETİN TÜRKİYE ZİYARETİNDEN OLUMLU SONUÇ ÇIKTI

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, video konferans yöntemiyle Moskova’da yaptığı basın toplantısında, uçuşların tekrar başlamasına yönelik Rus heyetin Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaretin sona erdiğini duyurdu.  Türk yetkililerin, Covid-19 salgınına yönelik tedbirlerin uygulanmasıyla ilgili bir rehber hazırladığını söyleyen Golikova, “Rus heyetinin değerlendirmesine göre, Türkiye’de maske kullanımına dikkat edilirken, kontroller organize bir şekilde yapılıyor. Gerekli maske ve hijyen malzemeleri de bulunuyor.” dedi.

Türkiye’deki turizm tesislerinde çalışanlara yönelik aşılama sürecinin de başarıyla yürütüldüğüne işaret eden Golikova, “Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türkiye’ye tüm uçuşların 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatılması kararı alındı.” diye konuştu.

Rusya Türkiye’nin yanı sıra ABD, Belçika, Bulgaristan, Ürdün, İrlanda ve İtalya ile de uçuşların tekrar başlatılmasını onayladı.