Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Selçuk Geçer’den asgari ücret için çarpıcı uyarı! Çığ gibi büyüyecek

2022 yılı asgari ücret

2022 yılı asgari ücret rakamı net 4 bin 253 TL olarak açıklandı. Asgari ücret sonrası ekonomistlerden peş peşe yorumlar geldi. Selçuk Geçer’den de rakam sonrası işsizlik yorumu geldi.

2022 yılı asgari ücretinin brüt 5 bin 4 ve net 4 bin 253 TL olduğunu açıklandı. Asgari ücretten işverenin ödediği gelir ve damga vergisi kaldırıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayımladığı asgari ücret tablosuna göre brüt asgari ücret 5 bin 4 TL oldu. Yüzde 14 SGK primi, yüzde 1 işsizlik sigorta primi ve kesintiler toplamı çıkartıldığında işçinin eline 4 bin 253 TL 40 kuruş geçecek. Bir işçinin işverene maliyeti ise, yüzde 15,5 sigorta payı, yüzde 2 işsizlik sigorta primi ile 5 bin 879 TL olarak açıklandı.

2022 ASGARİ ÜCRET İÇİN ÇARPICI İŞSİZLİK UYARISI

Asgari ücret rakamı sonrası ekonomist Selçuk Geçer’den de bir yorum geldi. Geçer, sosyal medya platformu Twitter hesabından, “Yılbaşında 384 dolar olan asgari ücreti yıl sonunda 272 dolar olarak açıklayan ve zaten alınamayan vergiyi vergi indirimi gibi gösteren Başkanımıza teşekkürler. Bu arada çığ gibi büyüyecek işsizlik için de.” dedi.